Aktuality

Aktuality

Český pohár vystavil stopku již ve druhém kole
11.10.2018
Po loňském krásném zápase proti extraligovému týmu NH Ostrava letos nestačili vysokoškoláci v druhém kole na tým Basket Opava 2010 a soutěž tak pro ně skončila hned v jejich úvodním zápase. Na další ...

A-tým ztroskotal v play-off na týmu Krnova
26.03.2018
Přes posílení týmu Honzou Lyčkou nestačili hráči A-týmu ve čtvrtfinále play-off na tým Krnova a sezóna plná očekávání tak pro ostravské hráče skončila předčasně.

Ve 4.kole Českého poháru proti NH Ostrava
29.10.2017
Po jednoznačném vítězství nad prvoligovou rezervou Opavy nastoupí 15.11.2017 na domácí palubovce vysokoškoláci v derby proti extraligovému týmu NH Ostrava,

Popis zápasu:

Drtivou kanonádou a šesti vstřelenými trojkami ( 4 MireK Pacut ) v úvodní čtvrtině zaskočili ostravští borci tým Černého Pole. Domácí tak po pěti minutách hry vedli 22:6 a utkání se zdálo být dáno. Hosté se však bodovou šňůrou 12:0 na přelomu první a druhé čtvrtiny dostali zpátky do zápasu. Domácí nakupili několik ztrát na rozehrávce a v polovině druhého dějství vedli vysokoškoláci jen rozdílem 4 bodů. V druhém poločase domácí zlepšili obranu, doskok a založili několik rychlých protiútoků po nichž si ztracené sebevědomí z úvodu utkání vzali zpět. Před poslední čtvrtinou tým VŠB držel komfortní náskok 19 bodů, který v závěrečných minutách ještě navýšil. Výborným výkonem se prezentoval Martin Maděra, Nikolas Hanák a střelci ze sobotního duelu David Šotlík s Mirkem Pacutem. Rozhodujícím faktorem ale byla týmová hra v druhé půli, kdy si hráči dokázali vyhovět v obraně i útoku a tým z Brna se tak nedostal k žádné příležitosti na zvrat v utkání. Po prvním dvoukole se tak tým VŠB vyhřívá na první místě tabulky.